High School Hockey
Thursday's Scores
The Associated Press
BOYS HOCKEY |
---|
Alexandria 5, River Lakes 0
Andover 4, Coon Rapids 0
Anoka 5, Centennial 1
Becker/Big Lake 7, St. Paul Highland Park 1
Blaine 4, Elk River/Zimmerman 3
Blake 8, St. Paul Como Park 0
Bloomington Jefferson 5, Apple Valley 4
Bloomington Kennedy 6, St. Louis Park 0
Brainerd/Pillager 6, Sartell-St. Stephen 2
Breck 4, St. Paul Johnson 1
Buffalo 1, Hopkins 1, OT (tie)
Burnsville 6, Prior Lake 1
Champlin Park 3, Robbinsdale Armstrong 2
Chisago Lakes 4, Rogers 0
Duluth Marshall 5, Virginia/Mountain Iron-Buhl 0
Eastview 3, Lakeville South 2
Eden Prairie 5, Minnetonka 2
Edina 3, Wayzata 1
Faribault/Bethlehem Academy 7, Mankato East/Loyola 6, OT
Farmington 3, Chanhassen 0
Forest Lake 7, Mounds View 4
Hibbing/Chisholm 3, Eveleth-Gilbert Area 2
Hill-Murray 13, Richfield 1
Holy Angels 5, Northfield 2
La Crescent 4, Aquinas, Wis. 3
Lakeville North 3, Duluth East 2, OT
LSHSPTCUC Bulldogs 5, Waseca Blue Jays 3
Mora/Hinckley-Finlayson 3, Little Falls 2
Mound Westonka/Watertown-Mayer 4, Delano Tigers 3
New Ulm Eagles 4, Waconia 3
North Shore 6, Moose Lake Area 0
Owatonna 8, Winona Winhawks 0
Owatonna 8, Winona Winhawks 0
Prairie Centre Area 5, Morris Benson Area Storm 4
Redwood Valley 2, Worthington/Round-Lake-Brewster 1
Robbinsdale Cooper 8, Minnehaha United 5
Rochester Century 4, Rochester John Marshall 4, OT (tie)
Rochester Lourdes/Stewartville 3, Albert Lea 2
Rochester Mayo 3, Austin/Austin Pacelli 2
Roseville 4, Cretin-Derham Hall 1
Sauk Rapids-Rice 4, Princeton 2
Shakopee 5, Red Wing 3
St. Cloud Cathedral 6, St. Cloud Apollo 3
St. Cloud Tech 5, Fergus Falls 3
St. Francis 6, Cambridge-Isanti 3
St. Michael-Albertville 4, Monticello/Annandale/Maple Lake 2
St. Thomas Academy 7, Mahtomedi 1
Warroad 3, Bemidji 2
White Bear Lake 4, East Ridge 2
Windom Area 2, Fairmont Area 1
GIRLS HOCKEY |
---|
2A Section 7 |
Quarterfinal |
Andover 9, Cambridge-Isanti/Mora/Pine City 1
Elk River/Zimmerman 3, St. Francis/North Branch 0
Forest Lake 3, Duluth Northern Stars 2, 2OT
Grand Rapids/Greenway 3, Cloquet/Esko/Carlton 2
2A Section 8 |
---|
Play In |
River Lakes 7, Brainerd/Little Falls/Pillager 0
1A Section 2 |
---|
Quarterfinal |
Hutchinson 4, Willmar 3, 2OT
Mankato West 6, St. Peter/LeSueur-Hend./Tri-City United 0
1A Section 4 |
---|
Play In |
Henry Sibley 6, Minnehaha United 1
1A Section 5 |
---|
Quarterfinal |
Breck 6, Minneapolis 0
Princeton/Big Lake/Becker 3, Orono 2
1A Section 7 |
---|
Quarterfinal |
International Falls 4, Silver Bay Area 0
Moose Lake Area 5, Eveleth-Gilbert Area 2
1A Section 8 |
---|
Quarterfinal |
Park Rapids Area 2, Crookston Pirates 1
Warroad 17, Lake of the Woods 0